Welcome
Advertising is the way great brands get to be great brands.
We Are Awesome Folow Us

1. Kas kõvem või pehmem madrats?

Laialt on levinud arvamus, et mida kõvem madrats, seda parem. Tegelikult on oluline see, kuidas madrats kehale tuge annab. Proovige erinevaid madratseid, tunnetage, milline on teie kehale sobivaim. Madrats peab võtma keha kuju, mitte keha madratsi kuju!

2. Milleks on vajalik kattemadrats?

Kattemadrats pakub kehale tuge, kaitseb põhimadratsit ja pikendab selle kasutusiga. Vajaduse korral on kattemadratsit ka lihtne ja odav välja vahetada. Kõigi Sleepwelli kattemadratsite katted on pestavad. Kui teie voodi koosneb kahest madratsist, kaotab kattemadrats ebamugava prao kahe asemepoole vahel.

3. Miks kasutatakse madratsites porolooni?

Tänapäevane poroloon on väga hea madratsimaterjal, see laseb õhku läbi, ei vaju ära ega kogu endasse lõhnu.Viimase 10–20 aasta jooksul on porolooni arendatud sedavõrd, et see on maailmas üks enam kasutatavamaid pehmendusmaterjale. Eriti hästi sobib poroloon allergikutele, sest see materjal on väga ebasobiv voodilestade elupaigaks. Sleepwelli toodetes kasutatava porolooni on heaks kiitnud ka Eesti Allergialiit.

4. Miks kasutatakse madratsites lateksit?

Lateks on kummipuu mahlast toodetud naturaalne, väga vastupidav ning paindlik materjal, mis sobib hästi vahekihiks vedrude ja kanga vahele. Sleepwelli madratsite lateks on eritöödeldud, pestud ja kuivatatud. Nii laseb materjal hästi õhku läbi, on pehme ja vastupidav. 

5. Kas vedrumadratsit peab pöörama?

Madratsit tuleks pöörata, sest materjalid vajavad taastumist. Paljud Sleepwelli madratsid on kahepoolsed: villane pool hoiab talvel sooja, puuvillane pool laseb suvel hästi õhku läbi. Seega on soovitav madratsit pöörata vähemalt korra poole aasta jooksul. Madratsi perioodiline pööramine pikendab märgatavalt ka selle kasutusega!

6. Soovime voodikaaslasega erinevaid madratseid. Mida teha?

Kõige lihtsam on osta kaks erinevat madratsit ja nende peale kattemadrats. Nii magab kumbki talle sobiva madratsi peal, samas ei vähenda kattemadrats vedrumadratsi omadusi. See lahendus sobib ka kušettidele – neid saab kinnitada klambri või otsapaneeliga ja katta ühise kattemadratsiga.

7. Millist rolli mängib voodi alusraam magamise mugavuse juures?

Alusraam aitab madratsi parimaid omadusi välja tuua ja kindlustab selle pika kasutusea. Soovitame kasutada alusraami, mille lippide vahe on 25–63 mm. Kindlasti ärge kasutage vineerist või puitlaastust alusplaati, see ei lase madratsil hingata. 100% lateksist või poroloonist madratsil peab olema vähemalt 28 lipiga alusraam.

8. Kui tihti tuleks madratsit vahetada?

Ka kõige kvaliteetsemad materjalid hakkavad ajapikku kuluma ja lisaks eritub magavast kehast umbes 0,5 liitrit vedelikku öö jooksul. Seetõttu soovitame vahetada madratsit keskmiselt 5–7 aasta järel.